Balkonu dahi kiraya vermişti! 4 evi daha ortaya çıktı…

Avcılar Merkez Mahallesi’ndeki 4 katlı binanın 2. katındaki daire evin sahibi tarafından kaçak emlakçılık yapan M.A.’ya kiralanmıştı. Balkon dahil dairenin 3 odasına yataklar yerleştiren M.A.’nin yatakları kaçak göçmenlere kiraladığı ortaya çıkmıştı.

M.A.’nın ayrıca kiraladığı daireleri kaçak göçmenlerin Avrupa’ya illegal geçişinden önce barınmasına yönelik kullandığı belirlendi. Kimlik bilgileri tespit edilen M.A. yakalanarak gözaltına alınmıştı.

M.A.’nın Avcılar’da farklı daireleri de aynı yöntemle kaçak göçmenlere kiraladığı tespit edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri dün akşam saatlerinde belirlenen adreslere operasyon düzenledi.

Operasyonda 23 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenlerde biri polis ekipleri tarafından gizlendiği baza içerisinden çıkarılarak gözaltına alındı.

DAİRELER MÜHÜRLENDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, M.A.’nın sorgusundan elde edilen bilgiler üzerine harekete geçti.

Ekipler Ambarlı Mahallesi’nde 2, Denizköşkler ve Gümüşpala Mahallesi’nde ise kiralanan 2 daireye savcılıktan alınan izin doğrultusunda operasyon düzenledi.

Evlerde Avrupa’ya illegal yollardan gitmek için kaçak olarak Türkiye’ye geldikleri belirlenen 23 kaçak göçmen yakalandı.

Göçmenler sınırdışı edilmek üzere Göç İdaresi’ne teslim edilirken, Avcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlileri de daireleri mühürledi.

YAKALANMAMAK İÇİN BAZANIN İÇİNE GİZLENDİ

Polis ekipleri Ambarlı Mahallesi’ndeki yan yana iki binada bulunan 2 dairede, toplam 16 düzensiz göçmenin kaldığını belirledi.

Tuvaletle mutfağın oldukça bakımsız ve kirli olduğu evlerde, yatakların yan yana yerleştirildiği dikkatlerden kaçmadı. Evde arama yapan ekipler, bir kaçak göçmeni baza içerisinde gizlenirken yakaladı.

KİŞİ BAŞI 9 BİN 94 LİRA PARA CEZASI

Gözaltında bulunan M.A.ya kiraladığı evlerde yakalanan her bir yabancı için 9 bin 94 lira olmak üzere toplam 209 bin 162 lira para cezası uygulanacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x